Imageshack Unregistered Domain Sorunu Çözümü

2011-02-23 14:07:00

Ulan sabah sabah ne kadar uğraştırdı bu imageshack..


Eminim çoğu blog sahibi bugün bu yüzden bir mağduriyet yaşamıştır.. Hemen çözümü sunuyorum...

Imageshack üyesiyseniz, yüklü resimleri görmekte bir sıkıntı çekmeyeceksiniz. Fakat bu sadece sizin için geçerli, resmi koyduğunuz siteye Imageshack üyesi olmayan başka biri gelirse, o göremiyor.

Üyelik zorunlu olmasın, herkes görebilsin derseniz, resmin gözükeceği domain adreslerini Imageshack’a kaydettirmeniz gerekiyor. Imageshack bunları inceleyip, onayladıktan sonra o adres altına koyduğunuz resimler herkese gözüküyor.

Bu uygulamanın sadece Türkiye’ye özgü olduğu şeklinde tartışmalar da duydum.

Dolayısıyla burada web sitesi sahiplerinin, ziyaretçilerini bu olay yüzünden kaçırmaması için adreslerini kaydettirmeleri gerekiyor.

YA DA

Ziyaretçilerin de bu engele takılmaması için, Imageshack üyesi olması gerekiyor.


Buraya kadar geldiysek şimdi de şurayı halledelim.


Resimlerinizin herkese çıkması için yapmanız gereken şey şu :

Bu aşamalar, web sitesi sahipleri için geçerli.

Öncelikle bu resimlerinizi linklediğiniz sitenin adresini bulmalısınız. Örneğin bir foruma ve kendi sitenize koydunuz resimleri, ortamkaynak.blogcu.com siteniz olsun.

Adresleri bulduktan sonra, http://stream.imageshack.us/content.php?page=register_domain adresine gidin.

Karşınıza aşağıdaki gibi bir form gelecek.Yukarıdaki ekran görüntüsünde formda doldurmanız gereken alanları yazdım. Alttaki büyük siteye, bir önceki adımda belirlediğiniz domainleri her satıra bir tane olacak şekilde girmeniz gerekiyor. Ayrıca Imageshack, kısa bir açıklama da istiyor girdiğiniz siteyle alakalı. Basit İngilizce kelimelerle halledebilirsiniz.

Bu işlemin sonucunda Imageshack siteyi onay kuyruğuna atıyor. Yoğunluklarına göre onay işlemi biraz uzayabilir. Bu onay zorunluluğunun çok yeni olması sebebiyle biraz yoğun olabilirler diye tahmin ediyorum.

Kolay gelsin.
(Alıntı)

0
0
0
Yorum Yaz